Nieuws

beeld: Jo Naert
Uitblinker Paolo Porro dirigeert Milaan naar duidelijke winst
Roeselare ondergaat wet van de sterkste tegen uitgekookt Milaan in Champions League | sporza
Met zijn 183 cm was hij de kleinste man op het veld maar zijn daden waren groots. Met sprekend gemak bediende hij zijn aanvallers, waaronder topscorer Tommaso Barotto. Als setter mag je doorgaans al een dikke pluim op je hoed steken wanneer je erin slaagt op een match je aanvallers eens zonder block te laten scoren. De 24-jarige Italiaan deed dit in de drie sets tot vijf- of zesmaal toe en dan weet je het wel. Vandaar dat wat ons betreft Paolo Porro de titel van Star of the Game verdiende en niet, zoals gebruikelijk bij CEV-supervisors, de topscorer.
Zal Ferre Reggers ongetwijfeld tevreden zijn met de overwinning van zijn ploeg, hij zal het anderzijds ook wel sneu gevonden hebben door zijn coach een volledige wedstrijd in de huppelhoek geposteerd te worden. Dan komt er voor jou speciaal een bus met familie en supporters naar de Tomabelhal… leuk is anders. De keuze van coach Roberto Piazza bij zijn starting seven illustreert de luxe die de Italiaanse club heeft in tegenstelling tot Knack Roeselare dat nog steeds geen beroep kon doen op Basil Dermaux.
In set één, ontsierd met dertien opslagmissers kon Knack Roeselare slechts tot 5-6 standhouden. Spelverdeler Paolo Porro kanonneerde de Knack-verdediging aan diggelen (6-9 time out) en zorgde er, zoals eerder vermeld, dat zijn aanvallers meerdere keren vrije baan kregen door het Roeselaarse block tureluurs te spelen met verrassende baltoetsen. Ook na de tweede time out bij 11-17 moest Knack Volley het bezoekende meesterschap ondergaan om te stranden op een 17-25 setverlies.
Met Paolo Porro aan de serveerlijn liep Milaan al snel 0-3 uit, een verschil dat de thuisploeg nooit meer kon goedmaken. Knack Roeselare werd geconfronteerd met een ijzersterke Milaanse verdediging en moest het punt meerdere keren tot driemaal maken vooraleer het aan het scorebord kon toegevoegd worden. Enkele aces van Seppe Rotty zorgden voor een opflakkering en een 10-12 maar bij 11-15 en 12-19 moest Steven Vanmedegael zijn troepen langs de zijlijn roepen. Ondanks vier Roeselaarse aces en slechts twee servicemissers in deze set ging deze toch duidelijk naar de bezoekers: 18-25.
De laatste set kende een spannende openingsfase die duurde tot 8-8. Een ace van Seppe Rotty gevolgd door een succesvolle pipe van onze gelegenheidsopposite bracht zowaar een 10-8 voorsprong op de bordjes. Het geluk bleef echter aan de bezoekende zijde vallen want een service van Tomasso Barotto (tot dan toe meer opslagmissers dan eender wie) raakte volgens de videochallenge met een half haartje de achterlijn en dus geen 12-10 maar wel 11-11. Er volgden zowaar nog twee zuivere aces van de bezoekende opposite (11-13). Na de 12-16 bracht een nieuw killblock van Lennert Van Elsen nog wat hoop (14-16). Die hoop bleef er tot 18-20 waarna de tegenstander de klus koeltjes afmaakte: 20-25.
Net zoals de andere Belgische teams geen setwinst voor Knack Roeselare dat het ongetwijfeld zal betreuren in een volgelopen Tomabelhal zijn supporters en de Belgische volleyballiefhebbers niet meer spektakel te hebben kunnen bieden. Toch willen we de vele supporters danken voor hun aanhoudende vocale ondersteuning op deze moeilijke avond.
Het leven gaat verder en dus moet de kwalificatie afgedwongen worden in een laatste alles-of-niets duel tegen Innsbruck en dit over twee weken.
Zondag 19 januari ontvangen we Waremme Volley, een kans om deze kater door te slikken.
DeePee 17/01/2025