Nieuws

beeld: D'Nyserweg Photography
Over vrijdag 11 april 2025, toeval dat niet bestaat en acht op acht
Voor het gros van de Belgen was vrijdag 11 april wellicht een dag als een ander. Voor uw verslaggever en zowat 50.000 andere land- en lotgenoten was het World Parkinson Day. Gedurende het voorbereidend gesprek (bij een bord vol-au-vent van de VIP à volonté), met voor het eerst een externe co-commentator Youri Van Bladel, blijkt deze toevallig als geneesheer in opleiding mee te werken aan een vergelijkende studie over de invloeden van het bewegen bij Parkinsonpatiënten. Nog toevalliger blijkt de vader van Jochem Bloem, speler bij de bezoekers, een neuroloog te zijn met wereldfaam in dit domein: professor Bas Bloem (Wikipedia). U raadt het al… toeval bestaat immers niet… die woonde de wedstrijd in de REO Arena bij gehuld in een Draisma Dynamo Apeldoornshirt. Vanzelfsprekend lieten we de kans niet liggen om met hem te spreken en samen op de foto te gaan.
Vrijdag 11 april zal ook voor eeuwig in het geheugen gegrift staan van de bijna 16-jarige Dante Geleyn. Niet alleen viel hem de eer te beurt om op het wedstrijdblad de plaats te kunnen innemen van de geblesseerde Seppe Van Hoyweghen, hij deed de opwarming mee en vergezelde zijn helden in de huppelhoek. Maar toen moest de klap op de vuurpijl nog komen. Na de wedstrijd werd de ploeg gehuldigd met het behalen van de BeNe Leaguetitel en mocht Dante zowaar aanschuiven om zijn gouden medaille in ontvangst te nemen en met de rest van het team op de kampioenenfoto te figureren.
Coach Redbad Strikwerda heeft er, naar eigen zeggen en bevestigd door anderen, een handje van weg om verrassend uit de hoek te komen bij het samenstellen van zijn starting seven. Na een zware trainingsperiode (met het oog op de Nederlandse bekerfinale en de rest van de competitie) en een busreis van zowat vijf uur koos hij voor: Thom Van der Ent, Sjors Tijhuis, Freek De Weijer, Thomas Van Bladel (jawel broer van gelegenheidsco-commentator Youri), Jelle Bosma en Erik Van der Schaaf met op de libero Alek Aleksov. Zijn collega aan de andere zijde van het net, Steven Vanmedegael, deed beroep op Erik Siksna, Stijn D’Hulst, een wederoptredende Pieter Coolman, toekomstig VBC Waremmespeler Jasper Wijkstra, Lennert Van Elsen, Basil Dermaux en libero Dennis Deroey.
Ondanks een time-out bij 4-1 maar door enkele prima blocks van de thuisploeg keken de bezoekers al snel tegen een 6-1 aan. De kloof kon wel gereduceerd worden tot 10-7. Het driepuntenverschil hield, in een aangename sfeer, stand tot 14-11 maar na een tweede ace (een eerste bij 9-5) moesten de Nederlanders bij 16-11 alweer naar de zijlijn geroepen worden. Erik Van der Schaaf bracht Draisma Dynamo met een block wel nog terug tot 19-17. Maar met ace nummer drie van Terminator Basil Dermaux (24-20) en een serveerfout van Jelle Bosma ging de eerste set naar de Knack Volley Roeselare (25-21). Beide hoofdaanvallers konden tevreden zijn met hun statistieken. Basil Dermaux met zeven punten (waarvan dus drie aces) en verder een 4 op 8, Sjors Tijhuis hield het op een zeer mooie 6 op 8.
Diagonaalspeler Sjors Tijhuis, om maar even de Nederlandse term voor hoofdaanvaller te gebruiken, was in set twee outstanding. Hij terroriseerde de Knack-verdediging met vier aces en scoorde aanvallend opnieuw een 6 op 8. Hij hielp zijn team hiermee aan de dominantie in het tweede luik van dit duel: 2-0, 2-3, 4-7 (time-out bij Knack Volley). We kregen na de time-out met het ‘punt van de coach’ dus een servicemisser en wat verder in de set kon de thuisploeg weer bijbenen (10-10). Dennis Deroey nam in receptie opvallend veel ruimte in en zou de werklust beloond zien met de titel Star of the Game. Toch kon ook hij niet beletten dat Draisma Dynamo opnieuw op de vlucht sloeg (12-15). Met andermaal ‘het punt van de coach’ na de time-out na de servicemisser. Redbad Strikwerda greep naar de noodrem bij 15-15 en 23-21. Helaas ging Erik Van der Schaaf aanvallend in de fout en bood hiermee het setpunt op een presenteerblad aan (24-21). Uitblinker Sjors Tijhuis (volgend seizoen te zien in Duitsland bij Düren) gaf het twintigkoppig Appeldoorns supporterslegioen nog hoop met 24-22 en 24-23. Een bom van Lennert Van Elsen doorbrak die illusie: 25-23.
Ook in set drie kregen we een zeer onderhoudende pot volleybal. In een gesprek lang na de wedstrijd keek coach Strikwerda terug op een prima partij van zijn jongens en vond dat zij set twee en drie domineerden maar helaas door enkele eigen fouten niet beloond werden voor de inspanningen. Na een invalbeurt in set twee kon vader Bas Bloem zijn zoon Jochem van start zien gaan in het derde hoofdstuk. Thomas Van Bladel mocht rust neen en werd vervangen door de ons niet onbekende Ramon Martinez Gion (Prefaxis Menen 2014-2015). Bij Knack Volley Roeselare toonden Erik Siksna (4 op 6 en een ace) en Jasper Wijkstra (4 op 7 met een block en een ace) zich van hun beste zijde. Tot 14-13 behield Knack Volley licht de bovenhand. Draisma Dynamo was echter de evenknie en kon schijnbaar moeiteloos standhouden. En dan kwam het bij 17-17 op details aan. Die details waren blocks van Pieter Coolman en Jasper Wijkstra (19-17). Toch leken we alsnog naar een vierde set te gaan na de ace van Jochem Bloem (22-23). Helaas faalde Sjors Tijhuis in aanval, iets wat Basil Dermaux niet overkwam. Commentatoren Erben Decleir en Youri Van Bladel voorspelden, na de time-out van Redbad Strikwerda, de listige service van Stijn D’Hulst waarbij Ramon Martinez Gion zich inderdaad op een overpassing liet betrappen en setter Freek De Weijer terecht werd afgestraft voor netoverschrijding: 25-23. Einde wedstrijd en dus een acht op acht voor Knack Volley Roeselare dat als enig team foutloos bleef. Volley Haasrode Leuven (met rust voor heel wat basisspelers) incasseerde immers in Doetinchem een 3-1 nederlaag.
Na de cérémonie protocolaire met de overhandiging van de beker en de gebruikelijke foto’s kreeg Basil Dermaux nog de MVP-trofee van Tijd voor Volleybal als beste speler in deze editie van de BeNe Conference.
DeePee 12/04/2025



